Vítězství v Odoleně Vodě 3.3.2012 + zápas Sparta Praha - Viktorka Plzeň PDF Tisk Email
Napsal uživatel Gustav Suchan
Úterý, 06 Březen 2012 19:17

Turnaj v Odolena Voda dne 3.3.2012

Posledního halového turnaje v zimní přípravě jsme se zúčastnili v Odoleně Vodě za účasti těchto týmů FK Teplice, Bohemians 1905 r.2001, Neratovice – Byškovice, ČLV Neštěmice.

V systému každý s každým jsme se utkali nejprve s ČLV Neštěmice a do tohoto zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Po naší chybě ( L.Schejbal) padl nejrychlejší gól turnaje v 26 vteřině a tím pádem jsme prohrávali 1:0, kluci se, ale vzpamatovali a hned v dalším střídání zápas otočili na 2:1 (Svoboda,Pinkr). Hrál se tvrdý zápas s množstvím šancí na obou stranách. Kluci dokázali zvýšit (Gyenge ) na rozdíl dvou branek a jenom svojí nekoncentrovaností na konci utkání dovolili vlastním gólem 6 vteřin před koncem utkání snížit na konečných 3:2.V druhém utkání jsme nastoupili proti neznámému soupeři z Neratovic - Byškovic. Ty ve svém prvním zápase rozstříleli FK Teplice 5:1 a tak se čekal těžký zápas. Opět jsme v utkání prohrávali 1:0 do šesté minuty potom skóroval Petr Pinkr. Kluci tento zápas opravdu makali a zlom nastal po našich třech brankách v rozmezí 58 vteřin (Pinkr,Svoboda,Schejbal) okolo desáté minuty utkání. Soupeř se zlomil a dohráli jsme zápas v klidu.Třetí utkání nás čekal soupeř sice o rok mladší zato o moc techničtější a fotbalově lepší. Tentokrát na to kluci vletěli a po třech brankách (Svoboda,Schejbal 2x) už vedli ve čtvrtý minutě jednoznačně 3:0. Po této smršti jsme soupeře do ničeho deset minut nepustili až v závěru utkání soupeř skóroval na konečných 3:1.V poslední našem vystoupení nás čekal účastník první ligy FK Teplice. Ten do této doby nezískal ani bod. Naproti tomu nám stačilo získat pouze bod k vítězství v celém turnaji. Opět jsme v zápase prohrávali od 5 minuty, ale kluci ukázali opět svoji sílu a třemi góly v časech 7:06 ( Pinkr), 7:27 (Pinkr) a 7:43 (Svoboda) skóre otočili na svoji stranu. Skóre se měnilo ještě třikrát z toho dvakrát (Schejbal,Svoboda) na naší straně. Tímto výsledkem kluci rozhodli o svém vítězství na turnaji. Získali jsme i individuální ocenění a to nejlepšího střelce turnaje Petr Pinkr ( 7 branek). Další ocenění dostal nejl.hráč Jan Kvapík FK Teplice a nejl.brankář Jakub Svoboda FK Neratovice-Byškovice. Všichni individuálně oceněný fotbalisti dostali jako odměnu výherní voucher a budou mít  možnost 13.března živě sledovat na stadionu Giussepe Meazza v italském Miláně osmifinálové  utkání Ligy mistrů mezi domácím týmem FC Internazionale Milano a hostujícím francouzským mistrem Olympique Lyon. Turnaj hodnotím velmi pozitivně, když kluci kteří k nám přišli z nižší soutěže předvedli co umí a že se nemusíme obávat jejich výkonnosti s jinými chlapci a nesmíme zapomenout na přítomnost tří hráčů, kteří mají střídavé starty v prvoligových klubech.

Jako sladkou odměnu (i když jsem to nevěděl ba ani netušil ,že na turnaji zvítězíme ) měli kluci + rodiče zajištěné vstupenky na zápas 1.Gambrinus ligy mezi AC Sparta Praha – Viktoria Plzeň na Letné od 18.20 hod. Pro kluky to byl vynikající zážitek se super atmosférou a ze strany rodičů jsem měl také velmi kladné odezvy za vynikající nápad. Nevím však kam pojedeme příště po takovém to vynikajícím zážitku. Myslím si, že laťka je položena hodně vysoko a bude se mi těžko překonávat. ( v mé hlavě však již koluje myšlenka na návštěvu jiného stadiónu, ale neřeknu kterého a kde).Slibuji,že se však bude na co těšit.