SK Roudnice - Žatec ml.ž. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Gustav Suchan
Sobota, 03 Listopad 2012 20:15

Roudnice – Žatec

Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a hned od začátku jsme se sami dostali pod tlak, který soupeř dokázal v 4.min. potrestat.

Po špatné přihrávce do středu hřiště a prohraném souboji přišel dlouhý míč a dvakrát špatný obranný zákrok Matěje Růžka, když ten druhý byl posouzen jako penaltový a to zcela oprávněně. Soupeř ho proměnil a tak jsme brzy prohrávali 1:0. Kluci jako by se nepoučili a v dalších minutách kupili chybu za chybou. Nebyli jsme schopni podržet ve předu míč a snadno jsme přicházeli o balón. Po asi dalších deseti minutách se nám nepodařilo zabránit v dlouhé rozehrávce, při které se Jan Čonka sehnul, místo toho aby hlavičkoval a rychlý útočník domácích nedal Bobovi Klímovi šanci 2:0. Po tomto jsme se rozhodl, že dám šanci okusit kr.př. ml.žáků i nejmladšímu členovi naší soupisky Pájovi Klíčovi ročník 2002 a ten se mi odvděčil skvělým výkonem. Začali jsme soupeře přehrávat a důležitá byla rychlá branka asi tři minuty po obdržené brance Lukášem Gonzorzcykem nádhernou střelou k tyči. Další branku jsme přidali po nádherné akci a zpětném přiťuknutím Milanem Krylem na Jana Čonku a ten angličanem srovnal skóre na 2:2. Tak se šlo i do kabin. V poločasové přestávce jsme si slíbili,že se probudíme všichni a začneme hrát náš kombinační fotbal po zemi. V několika minutách se hra přelévala ze strany na stranu až individuální akci Lukáše Schejbala, který skvěle naznačil přihrávku na vynikajícího Páju Klíče zasekl a levačkou uklidil míč do sítě. Tím jsme se poprvé ujali v utkání vedení. Další akce přišla o 2 min.později. Po důrazném sledování míče v soupeřově šestnáctce svou druhou brankou v zápase pojistil vedení Lukáš „Gonzy“ Gonzorzcyk. Bylo vidět jak to z kluků spadlo a rozehráli se v kolektivní výkon podpořený přesnými přihrávkami a důrazem. Až na našeho nevyzpytatelného stopera Matěje Zernera, který nejenom mně, ale i svého tátu přivede jednou do hrobu na infarkt. Po jeho dvou chybách nás zachránil skvělými zákroky Bobo Klíma. Poslední branku v zápase a svou druhou v utkání přidal druhý poločas lépe hrající Jan Čonka. Ještě bylo pár 100% šancí Gonzy 2x, Horvát, ale ty zůstaly nevyužity.

Na konci musím hodnotit náš výkon spíše pozitivně a to hlavně z toho důvodu,že i za stavu 0:2 to kluci nevzdali a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Řekl bych, že někteří hráči by si měli uvědomit jak svůj přístup k fotbalu zlepšit. Je zarážející, že jeden z nejmladších hráčů     ( Pája Klíč 2002 ) a to o dva roky patří k nejlepším na hřišti jak pohybem tak i bojovností. Zato mu patří náš dík a doufám v zlepšení přístupu starších hráčů.