Baník Modlany – FK Slavoj Žatec   1 – 2 / pol. 0 – 2 /
Sestava: Švarc – Hynek V. / 80´Šimeček / Wiesinger – Zimola – Paul
Bešík / 87´Macs / Zelinka / 77´Hynek T. / Hassman – Klinec F. / 90+3´Zmrhal /
Klinec P. – Hankocy   připraven: Suchan ml.

2.kolo krajského přeboru Ústeckého kraje bylo soubojem dvou rivalů, a od prvního momentu byly přítomní svědky fotbalové bitvy. Domácí po vítězství ve Štětí určitě toužili získat právě proti Žatci další body, zejména z důvodů že na střídačce hostů je jejich bývalý trenér Chlad. Ten už mohl do sestavy zařadit Bešíka, který po dlouhé absenci naskočil do utkání od začátku. Velký přestup, ne fotbalový měl za sebou v brance Švarc, který se stihl den před utkáním oženit. Na druhé straně domácí v sestavě s bývalým ligistou Slavíkem v brance, a oslavencem M.Doležalem, který slavil čtyřicáté narozeniny měli důvod po vítězství. Také prvních 15.min.bylo ve znamení náporu domácích a hostující obrana musela být velice na pozoru. Ovšem první udeřili hosté, když po přímé kombinaci vyšachovali domácí obranu, a v 17.min. skóroval Hankocy 0 – 1. Určité zmrazení domácích přišlo ve 24.minutě, kdy Klinec P. po individuální akci prostřelil bezmocného Slavíka 0 – 2. Do konce poločasu ještě Slavík vychytal nájezd Hankocyho. O poločase hostující trenér v kabině musel velice zvýšit hlas aby nedošlo k některým chybám z 1.pol. Ten druhý byl pokračováním bitvy, kdy Slavík opět vychytal nájezd Hankocyho, a hlavně hosté nevyužili dvě nadějná přečíslení. Domácí po několika střídání ještě více zvýšili důraz, a na Švarce se valili nepříjemné situace. V 89.min.domácí snížili Dolejškou 1 - 2, to už na hřišti i ze strany hostí proběhlo několik střídání, ale i když rozhodčí nastavil 4.min.na ukazateli se svítil konečný výsledek pro hosty. I když hostující trenéři nešetřili kritikou, bojovný kolektivní výkon dal možnost k závěrečné radosti hráčů i jejich fanoušků.

Aktualizováno Neděle, 20 Srpen 2017 07:53